top of page

Editor Andrzej Manuski announces his retirement and with this, the retirement of the magazine 'Takie Zycie' 

 

Members of Canadian Polish Congress BC Branch, Polonia Organizations, friends and family came to the surprise retirement party for Andrzej Manuski. It was a very successful get-together in the Rodos Mediterranean Grill in Port Moody. Please see pictures and a short documentary from this event.

Although we are all very sorry to see Andrzej retire from his active work as the chief editor of 'Takie Zycie' we know we can always count on his friendship and help. Letters from Consul General of Poland  K. Olendzki, President of CPC BC I. Swiatczak and President of SPK nr. 3 E. Skrzymowska have been presented to Andrzej Manuski during the event. 

 

Happy Retirement Andrzej, and have a great time with family and friends. The sign on your table said -  you are 'Off the Clock' now. 

Pictures: J. Dobrowolska, R. Slawski, Film A. Kopczynski

Film prepared and edited by Andrew Koczynski and Adam Kopczynski. 

 

DWUTYGODNIK TAKIE ŻYCIE ODCHODZI NA EMERYTURĘ..

 

  „W emeryturze nie ma nic złego, pod warunkiem,

  że nie dopuścimy, aby nam przeszkadzała w pracy”  B. Franklin

 

      Od 22 lat dwutygodnik Takie Życie obok wychodzącej równolegle Gazety Informacyjnej był cząstką polskości dla tych, którzy opuścili kraj, aby zamieszkać w Kolumbii Brytyjskiej. Osoby, które sięgały po tę gazetę, wiedziały, że zawsze można było na nią liczyć. Pan Andrzej Manuski – właściciel i wydawca Takiego Życia - bardzo szanował swoich czytelników i nawet w czasie choroby nie pozwalał sobie na przerwę w wydawaniu pisma. Dwutygodnik  ukazywał się z dokładnością szwajcarskiego zegarka. Notował ważne wydarzenia polonijne, dostarczał wiadomości o bieżących sprawach w Polsce i na świecie, był miejscem reklamy dla polskich biznesów, a co najważniejsze żył w przyjaźni ze wszystkimi organizacjami polonijnymi, dla których zawsze było miejsce na ogłoszenia, podziękowania i relacje z ważnych imprez polskiej społeczności. 

 

    Nic też dziwnego, że kiedy dotarła do Polonii wiadomość, iż Redaktor Andrzej Manuski zdecydowanie odchodzi na emeryturę , współpracujące z nim organizacje i grupa najbliższych przyjaciół,  jak jeden mąż, postanowili podziękować mu za wierne towarzyszenie Polonii w dobrych i tych trochę gorszych chwilach naszego życia z dala od Ojczyzny. 

 

   30 czerwca Andrzej Manuski wkraczając wraz z najbliższą rodziną i przyjaciółmi do restauracji Rodos w Port Moody, nie miał najmniejszego pojęcia, że czekać tu będzie na niego wdzięczna mu  i życzliwa grupa przyjaciół.

 

   Było zaskoczenie, łzy, przemówienia, tradycyjne 100 lat, miła ceremonia wręczenia Redaktorowi przez księcia Marka Sapiehę Orderu Krzyża Wielkiego Gloria Poloniae  za promowanie polskiej kultury w Kanadzie, kwiaty, mnóstwo kwiatów, balony, pamiątkowa kartka z podpisami wszystkich obecnych osób, los szczęścia do wygrania kilku milionów, gift certificate   na dobrą kolację, tort z dedykacją od właściciela restauracji i długi wieczór z przyjaciółmi, którzy zawsze będą pamiętać wspólne kultywowanie polskości na odległej od kraju ziemi kanadyjskiej.

    

      Imprezę pożegnalną przygotował KPK w BC, który znowu jak wiele razy poprzednio, umiał znaleźć właściwe sobie miejsce.  

     

     Andrzeja Manuskiego żegnały organizacje: Kongres Polonii Kanadyjskiej w BC, Polski Teatr, Stowarzyszenie Polskich Kombatantów, Polonez Tri City, Belweder, Pegaz , Radio Nofa, Gazeta Informacyjna i grono najbliższych przyjaciół redaktora.

 

     Pozostało nam dużo miłych wspomnień i oczywiście żal, że odwiedzając polskie sklepy nie znajdziemy już na półkach Takiego Życia....

....

 

Tekst:     K. Połubińska

Andrzej Manuski

Andrzej Manuski

]

]

Off the clock

Off the clock

Daughter Monica with spouse

Daughter Monica with spouse

Wife Marylka

Wife Marylka

Last published 'Takie Zycie'

Last published 'Takie Zycie'

More pictures in the slideshow below. 

 

Pics: J. Dobrowolska, R. Slawski

DSC_1649.JPG

DSC_1649.JPG

DSC_1643.JPG

DSC_1643.JPG

DSC_1639.JPG

DSC_1639.JPG

DSC_1625.JPG

DSC_1625.JPG

DSC_1592.JPG

DSC_1592.JPG

DSC_1584.JPG

DSC_1584.JPG

Andrzej Manuski

Andrzej Manuski

Jun 27, 2016 - magazine 'Takie Zycie' retires and here is its last published paper. 

bottom of page